Gąbka samochodowa, czyli skuteczny sposób na czyste auto

Podczas mycia samochodu powinniśmy bardzo ostrożnie dobierać nie tylko detergenty, ale również akcesoria używane do czyszczenia. Nieodpowiedni dobór szczotki ze zbyt twardym włosiem może spowodować mikro zarysowania na karoserii. Z kolei miękka szmatka często okazuje się niewystarczająca do usunięcia mocniejszych zabrudzeń. Warto więc zwrócić uwagę na gąbki, które przeznaczone są do mycia samochodów.

Dlaczego warto myć samochód gąbką?

Gąbka samochodowa to najprostsze, a jednocześnie najtańsze rozwiązanie. Doskonale sprawdzi się do ręcznego czyszczenia pojazdów. Zapewnia nie tylko skuteczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Można jej używać bez jakichkolwiek obaw o zarysowania na lakierze. Jednocześnie zapewnia bardzo dobre rezultaty, ułatwiając proces mycia. Taka gąbka powinna znajdować się na wyposażeniu każdego auta.

Najczęściej wybierane są piankowe gąbki samochodowe. Są miękkie i bardzo chłonne. Na szczególne zainteresowanie zasługują gąbki o mocno porowatej powierzchni. Im bardziej porowata jest struktura, tym brud i inne zanieczyszczenia będą mogły łatwiej zostać wchłonięte do wnętrza gąbki, przez co szybciej się ich pozbędziemy z powierzchni.

Na co zwracać uwagę przy wyborze gąbki do samochodu?

Przede wszystkim należy wybierać gąbki, które rzeczywiście przeznaczone są do mycia pojazdów. Idąc na łatwiznę i wybierając pierwszą lepszą gąbkę, jaką posiadamy w domu, np. do mycia naczyń, narażamy lakier na powstanie zarysowań. Jeśli często myjemy pojazd ręcznie, lepiej postawić na sprawdzone rozwiązania. W asortymencie firmy Coral znajdziemy szeroki wybór gąbek samochodowych, które zapewniają nie tylko skuteczność, ale i bezpieczeństwo, gdyż są wyprodukowane z myślą o skutecznym czyszczeniu pojazdów.

Podczas wyboru gąbki warto również zwrócić uwagę na jej rozmiar, gdyż to w dużej mierze wpływa na komfort oraz efektywność mycia. Nie powinna być ani za duża, ani za mała. Powinna mieścić się w dłoni, zapewniając wygodę stosowania.

Ceny gąbek samochodowych są różne. Te najtańsze zwykle wyróżniają się dość niską jakością. Decydując się na ich zakup, zapłacimy niewiele, ale z uwagi na niewielką trwałość zapewne bardzo szybko będziemy zmuszeni do wymiany na nową. Porządne gąbki samochodowe kosztują kilka złotych więcej, jednak gwarantują znacznie dłuższe użytkowanie, większe bezpieczeństwo oraz komfort czyszczenia.

 

Wróć do bloga

O nas

Jesteśmy producentem zmywaków kuchennych, gąbek kąpielowych, gąbek samochodowych oraz ścierek i ściereczek dla domu, biura, hoteli, szpitali i zakładów przemysłowych. Posiadamy głęboką wiedzę dotyczącą potrzeb konsumenta.  Poznaj nas lepiej.